Aktualności

26 luty 2024

Służba Więzienna zaprasza na zawody Karpiowe , które odbędą się na uroczysku karpiowym Czechowice-Dziedzice w dniach 02-05 czerwca 2024r. Zapraszamy członków związku do udziału w zawodach.  Regulamin Maraton Karpiowy 2024

18 luty 2024

turniej pikarski

 Więcej informacji u przewodniczących Zarządów Wojewódzkich

 

16 luty 2024

17 styczeń 2024

Poniżej zamieszczamy odpowiedź ministra sprawiedliwości na pismo skierowane do premiera rządu Donalda Tuska przez FZZSM w sprawie waloryzacji płac na roku 2024.

Odpowiedź na pismo FZZSM    Pismo FZZSM z dn.13.12.2023

17 grudzień 2023

09 grudzień 2023

Potrzebna Krew !!!!!                                                                                                                                            W związku ze zdarzeniem w miejscowości Błażkowa w dniu 5.12.2023 r., gdzie doszło do pożaru budynku stodoły zaadaptowanej na warsztat, w którym zostali poszkodowani strażacy, a szczególnie ucierpiał jeden funkcjonariusz z KP PSP Kamienna Góra została ogłoszona zbiórka krwi dla st. str. Kamila Tylutkiego z Komendy Powiatowej PSP w Kamiennej Górze.

Krew oddawać można cały czas w dowolnej stacji krwiodawstwa dla funkcjonariusza podając przy rejestracji krwiodawcy dane:
Kamil Tylutki, Specjalistyczny Szpital im. dr A. Sokołowskiego w Wałbrzychu. 

729x308

26 listopad 2023
„Nie jesteście już tam, gdzie byliście, ale jesteście wszędzie tam, gdzie my jesteśmy"
 
Przedstawiciele ZZS „Florian” uczestniczyli w dniu 23.11.2023r., w aż dwóch ceremoniach pogrzebowych.
🛑 W dniu dzisiejszym w Dąbrowie Górniczej odbyła się ceremonia pogrzebowa Śp. Zbigniewa Henryka Meresa - Generała, Komendanta Głównego PSP, Senatora, Strażaka.
W ceremoni pogrzebowej uczestniczyli przedstawiciele Związku Zawodowego Strażaków „Florian” - przewodniczący ZK Łukasz Kunek w asyście Dariusza Łazarczyka i Wiesława Puchalskiego. Obecni byli także koledzy z Wielkopolski oraz Sztandar ZZS „Florian”.
🛑 W kościele w Jelczu-Laskowicach odbyła się dzisiaj ceremonia pogrzebowa Zofii Wesołowskiej - żony naszego kolegi Aleksandra Wesołowskiego - przewodniczącego Dolnośląskiego Zarządu Wojewódzkiego ZZS „Florian”. Przedstawiciele Związku uczestniczyli w mszy żałobnej oraz odprowadzeniu Zmarłej na cmentarz komunalny w Chwałowicach.
Łączymy się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną!
 
Cześć ich pamięci!

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i tekst „OAZA zZ$ FLORIAN NBO”

Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób i tekst

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby i tekst

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i tekst

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby i tekst

16 listopad 2023
Spotkanie w ramach Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych
W trakcie spotkania w którym udział brał przewodniczący Łukasz Kunek, toczyła się merytoryczna dyskusja - Czy w ramach zmian w kształtującym się obecnie rządzie Rzeczypospolitej Polskiej, OPZZ jest w posiadaniu potwierdzonych szczegółów w zakresie wzrostu wynagrodzeń pracowników sfery budżetowej, o których mowa była w parafowanej ostatnio przez przedstawicieli partii politycznych umowie koalicyjnej.
    Przekazano, iż na ten moment organizacje działające w ramach OPZZ nie są w posiadaniu konkretnych i potwierdzonych szczegółowych informacji.
Organizacje działające w ramach OPZZ w tym ZZS „Florian” w dalszym ciągu prowadzić będą działania związane z realizacją postulatów o wzroście wynagrodzeń pracowników sfery mundurowej, w tym funkcjonariuszy i pracowników cywilnych służb mundurowych.
Sytuacja jest w dalszym ciągu monitorowana, Prezydia wszystkich związków zawodowych zrzeszonych w organizacji prowadzą nieustannie rozmowy z politykami wszystkich opcji politycznych, które mają na celu przekazanie informacji o aktualnej sytuacji pracowników sfery budżetowej i zdobycie poparcia politycznego niezbędnego dla realizacji naszych postulatów
   Związek Zawodowy Strażaków „Florian” prowadzi działania, które mają na celu poprawę aspektów służby i pracy funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Państwowej Straży Pożarnej.
👨🏻‍🚒 W jedności siła!
 
WhatsApp Image 2023 11 14 at 152815 1
 
                                WhatsApp Image 2023 11 14 at 152815 
15 listopad 2023

W dniu 14 listopada 2023r., zostało podpisane Porozumienie o Wzajemnej Współpracy pomiędzy Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Pracowników Policji a Zarządem Krajowym Związku Zawodowego Strażaków „Florian”, reprezentowanym przez Łukasz Kunek.                                                      W ZZS „Florian” pamiętamy, że reprezentujemy również całą rzeszę pracowników cywilnych zatrudnionych w szeregach PSP ich trudna sytuacja materialna zmusza nas do konkretnych działań!

👇👇👇
Jest to porozumienie, które w znaczący sposób przyczyni się do uskutecznienia działań statutowych obu organizacji a także zapewni wymianę doświadczeń w zakresie prowadzonych przez organizacje spraw.
W tym miejscu zwracamy się do wszystkich pracowników cywilnych Państwowej Straży Pożarnej – dla Związku Zawodowego Strażaków Florian jest to szczególne porozumienie, ponieważ jest to kolejny krok mający na celu wzmocnienie naszego głosu i dalszą pracę nad poprawą sytuacji pracowników cywilnych PSP, w których to sprawie nieustannie prowadzimy działania, nie zgadzając się na niskie warunki materialne gwarantowane przez mundurowych pracodawców.
14 listopad 2023

Przewodniczący ZK Łukasz Kunek i V-ce przewodniczący ZK Dariusz Łazarczyk  w dniu 14.11.2023r., wzięli udział w mszy świętej oraz złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą poległych Strażaków Rycerzy Świętego Floriana W Walce O Wolność I Niepodległość. Msza odbyła się w Katedrze pw. Świetego Floriana w Warszawie. Kwiaty również złożył Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP.

.niepodleglosc Florian

 

obraz 2023 11 16 202721329