W dniu 18 kwietnia 2015 roku w Warszawie odbyła się manifestacja z udziałem członków ZZS Florian. Kolumna manifestujących strażaków ruszyła z pod budynku Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, gdzie wcześniej została na ręce Komendanta Głównego PSP złożona petycja z postulatami związku. 

1

Główne postulaty to: podniesienie uposażeń, opracowanie i wdrożenie ustawy modernizacyjnej, urealnienie budżetów komend, wprowadzenie 100% płatnych nadgodzin, czy też ujednolicenie zasad emerytalnych dla strażaków przyjętych po 1 stycznia 1999 roku było powodem, iż do Warszawy przyjechało ok. dwa tyś., naszych koleżanek i kolegów z całego kraju.

Manifestujący przemaszerowali ulicami Gagarina i Belwederską, Alejami Ujazdowskimi aby pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów połączyć się z trzema innymi kolumnami związkowców skupionych w OPZZ idącymi z różnych miejsc Warszawy. Szef OPZZ Jan Guz złożył w Kancelarii Premiera petycję zawierającą również postulaty naszego związku adresowaną do premier Ewy Kopacz, w której związkowcy domagają się spotkania w sprawie postulatów. Szczególnie podziękowania kieruję dla członków związku za udział w manifestacji dziękuję również kolegom ze związku zawodowego policjantów i straży granicznej, którzy brali udział w manifestacji.

pdfList poparcia od Europejskiej Federacji Związków Zawodowych Strażaków

pdfPodziękowanie za udział w manifestacji

Manifestacja 18.04.2015r - foto

Krzysztof Oleksak
Przewodniczący ZK ZZS Florian